European Youth Chess Championship 2009

results round 3, boys

Boys U18

1 GM Chirila Ioan-Cristian ROU 2526 1 – 0 FM Leniart Arkadiusz POL 2390

2 FM Paichadze Luka GEO 2420 0 – 1 Nabaty Tamir ISR 2504

3 FM To Nhat Minh HUN 2366 ½ – ½ IM Rasulov Vugar AZE 2482

4 Sivuk Vitaly UKR 2346 0 – 1 IM Alonso Rosell Alvar ESP 2461

5 Stankovic Milos SRB 2306 ½ – ½ IM Krejci Jan CZE 2453

6 FM Kopylov Alexander A RUS 2442 1 – 0 Mordechai Hanan ISR 2263

7 Sreeves Clement SCO 2011 0 – 1 FM Rombaldoni Axel ITA 2425

8 IM Martinovic Sasa CRO 2525 ½ – ½ Garnelis Julius LTU 2228

9 IM Prohaszka Peter HUN 2508 1 – 0 Graf Felix GER 2291

10 IM Recuero Guerra David ESP 2460 1 – 0 FM Ponizil Cyril CZE 2314

11 Vardanian Haik G ARM 2300 0 – 1 IM Benidze Davit GEO 2437

12 Varga David SVK 2285 ½ – ½ IM Cabrera Trujillo Jorge ESP 2410

13 FM Bulanov Dmitri BLR 2393 1 – 0 Ollier Pablo FRA 2226

14 Gallucci Alessio ITA 2240 ½ – ½ FM Anton Teodor ROU 2379

15 FM Kleijn Christov NED 2377 1 – 0 Smola Michal POL 2231

16 FM Mammadov Ayaz AZE 2331 1 – 0 Kavcic Janez SLO 1998

17 Goumas Georgios GRE 2315 0 – 1 Nuri Kambez SUI 2198

18 Sabuk Piotr POL 2216 0 – 1 GM Salgado Lopez Ivan ESP 2558

19 GM Swiercz Dariusz POL 2492 1 – 0 Ketzetzis Georgios GRE 2222

20 GM Ter-Sahakyan Samvel ARM 2480 1 – 0 Getz Nicolai NOR 2219

21 FM Yilmaz Mustafa TUR 2432 1 – 0 FM Biryukov Mikhail RUS 2187

22 FM Georgescu Tiberiu ROU 2382 1 – 0 De Schampheleire Glen BEL 2156

23 Jendrichovsky Peter SVK 2147 ½ – ½ FM Valsecchi Alessio ITA 2372

24 Holvason Juri EST 2118 0 – 1 FM Poetz Florian AUT 2364

25 FM Pavlidis Anastasios GRE 2348 1 – 0 Torres Ventosa Pedro Eugenio ESP 2135

26 Casanova Fernando POR 2059 0 – 1 Janev Tihomir BUL 2322

27 FM Platzgummer Fabian AUT 2308 1 – 0 Homatidis Panagiotis GRE 2123

28 Pomaro Alberto ITA 2284 1 – 0 Hohluks Aleksandrs LAT 2085

29 Mereu Matteo ITA 1964 0 – 1 Bebel Arkadiusz POL 2276

30 Gevorgyan David ARM 2274 1 – 0 Rocks Daniel SCO 2037

31 Yilmazyerli Mert TUR 2255 1 – 0 Zupec Jan SLO 1976

32 Sitnic Adnan BIH 1927 0 – 1 Martin Fuentes Alberto ESP 2244

33 Glaser Daniel AUT 0 ½ – ½ Stips Felix ITA 2240

34 Kourousis Epaminondas GRE 2237 1 – 0 Balokas Dimitrios GRE 1922

35 Botta Gabriele SUI 2228 1 – 0 Setala Touko FIN 1808

36 Palmitessa Andrea ITA 0 0 – 1 Filippas Sebastian GRE 2224

37 Mac Gregor Ian Ross SCO 1854 0 – 1 Massoni Michael FRA 2291

38 Janse Rasmus SWE 2127 1 – 0 Palazzotto Giuseppe ITA 1920

39 Omarsson Dadi ISL 2091 1 – 0 Giacchetti Lorenzo ITA 1818

40 Lobo Richard A ENG 1920 1 – 0 Gonzalez Laso Adrian ESP 2059

41 Herman Jean BEL 2050 1 – 0 Albano Axel ITA 0

42 Soors Stef BEL 2222 1 – 0 Albertini Luca ITA 1950

43 Karaoulanis Dimitrios GRE 1898 0 – 1 Larmuseau Maarten BEL 2169

44 Salentiny Eric LUX 1861 ½ – ½ Lach Piotr POL 2148

45 Pelagalli Marco ITA 1836 0 – 1 Nitelea Barbu-Alexandru ROU 2099

46 Della Mora David ITA 0 0 – 1 Piccoli Vincenzo ITA 2007

47 Van Cappellen Jonas BEL 2002 ½ – ½ Baloire Endy ITA 1895

48 Hookham Jamie SCO 1997 0 – 1 Dvornicen Ivan MDA 1859

49 Vukcevic Nemanja MNE 1996 1 – 0 Zamengo Bruno ITA 1847

50 Glibstrup Jakob DEN 1978 0 – 1 Attuati Stefano ITA 1776

51 Braas Patrick LUX 0 1 bye

Boys U16

1 Baghdasaryan Vahe ARM 2275 1 – 0 IM Grandelius Nils SWE 2515

2 Antolin Concha Diego ESP 2252 0 – 1 FM Kanarek Marcel POL 2422

3 Nakar Eylon ISR 2242 0 – 1 FM Van Kampen Robin NED 2383

4 Pavlidis Antonios GRE 2360 1 – 0 Sochacki Christophe FRA 2274

5 Huseyn Orkhan AZE 2121 0 – 1 FM Firat Burak TUR 2310

6 FM Kovalev Vladislav BLR 2307 ½ – ½ FM Aghasaryan Robert ARM 2240

7 Schnegg Daniel AUT 2092 ½ – ½ FM Stella Andrea ITA 2301

8 FM Arribas Lopez Angel ESP 2429 1 – 0 Seegert Kristian DEN 2103

9 CM Popilski Gil ISR 2392 1 – 0 Godart Francois BEL 2179

10 FM Strzemiecki Zbigniew POL 2314 ½ – ½ Meskovs Nikita LAT 2221

11 Javakhadze Zurab GEO 2309 1 – 0 Rabatin Jakub CZE 2175

12 Rioboo De Larriva Alvaro ESP 2150 0 – 1 Petenyi Tamas SVK 2308

13 Danilenko Dmitriy UKR 2290 ½ – ½ Givon Asaf ISR 2132

14 Hajbok Robert ROU 2274 ½ – ½ Fiducioso Marco ITA 2122

15 Ten Hertog Hugo NED 2108 ½ – ½ Halvax Georg AUT 2260

16 De Ridder Dieter BEL 1914 ½ – ½ Srbis Jurica CRO 2250

17 Nestorovic Lazar SRB 2240 ½ – ½ Ballas Kleon-Evangelos GRE 1859

18 Fernandez Garcia Jose Miguel ESP 2261 1 – 0 Garcia Perez Javier ESP 1752

19 Tal Eyal ISR 2028 1 – 0 Juhasz Kristof HUN 2268

20 Hartl Daniel AUT 2249 1 – 0 Piscitelli Vito ITA 2067

21 Kokotovic Aleksandar BIH 1967 1 – 0 Szabo Bence HUN 2243

22 Mammadov Zaur AZE 2235 1 – 0 Vandevenne Sander BEL 2043

23 Lortkipanidze Nodar GEO 2218 ½ – ½ Davi Alessandro ITA 2027

24 Piccinini Samuele ITA 1908 0 – 1 Pruja Ramirez De Cartagena Mar ESP 2214

25 Kaforos Dimitrios-Alkis GRE 2209 0 – 1 Pecurica Milos MNE 2010

26 Vlasak Lukas CZE 2177 1 – 0 Rozic Samo SLO 1999

27 Colon Garcia Enrique ESP 2173 1 – 0 Martinho Filipe POR 1973

28 Arvola Benjamin NOR 2144 1 – 0 Botto Julien MNC 1906

29 Melone Antonio ITA 1881 ½ – ½ Berchtenbreiter Maximilian GER 2143

30 Khachykian David BLR 2139 1 – 0 Di Trapani Davide ITA 1883

31 Skoulakis Charalambos GRE 2132 1 – 0 Miandro Steven ITA 1878

32 Immonen Vihtori FIN 1872 0 – 1 Handler Lukas AUT 2115

33 Schaeken Yordi BEL 2078 1 – 0 Sevciuc Vladlen MDA 0

34 Kotainy Jens GER 2270 1 – 0 Draskovic Davor MNE 1702

35 Sagripanti Michele ITA 1893 0 – 1 FM Song Julien FRA 2319

36 Rzayev Bahruz AZE 2228 1 – 0 Schaerer Julian SUI 1975

37 Andreev Sasho BUL 2090 1 – 0 Ralys Vincas LTU 1868

38 Orava Aleksander EST 1794 0 – 1 Jacko Vladimir SVK 2079

39 Marguerettaz Davy ITA 2048 1 – 0 Tsirekidze Giorgi GEO 1864

40 Pozueta Alegria Adrian ESP 2022 1 – 0 Schneider Rafael LUX 1823

41 Topak Engin TUR 2005 1 – 0 Rasulo Stefano ITA 1794

42 Franciosi Fausto ITA 1993 1 – 0 Marconi Gabriele ITA 1795

43 Genchev Evgeni BUL 0 0 – 1 Stoeri Simon SUI 1974

44 Bongioanni Alberto ITA 1747 0 – 1 Anaya Lopez Gonzalo Javier ESP 1871

45 Rossi Nicolo ITA 1721 0 – 1 Foster James M ENG 1867

46 Gouliaros-Antoniadis Alexandro GRE 1858 1 – 0 Fornelli Marco ITA 0

47 Binci Luca ITA 1675 0 – 1 Balzano Aldo ITA 1853

48 Rombaldoni Brian ITA 1831 1 – 0 Marchetti Michael ITA 0

49 Mraz Martin SVK 1813 ½ – ½ Setala Ilmo FIN 0

50 Wright Jonathan SCO 1776 1 – 0 Simongini Giacomo ITA 0

51 Pericas Rechi Marc AND 0 1 bye

Boys U14

1 Zier Oliver LIE 2103 0 – 1 FM Bukavshin Ivan RUS 2404

2 FM Berbatov Kiprian BUL 2398 1 – 0 Lukovic Vladimir SRB 2115

3 Bortnik Alexandr UKR 2308 1 – 0 Nenezic Marko SRB 2090

4 Ostovic Matija CRO 2090 ½ – ½ Santos Latasa Jaime ESP 2256

5 CM Grigoryan Karen H ARM 2254 1 – 0 Pluzyan Aram ARM 2081

6 Giroyan Gary FRA 2202 1 – 0 Hasenohr Benedict SUI 2080

7 Muskardin Mario CRO 2076 0 – 1 Korchmar Vasiliy RUS 2163

8 Kadric Denis BIH 2156 0 – 1 Clarke Brandon G I ENG 2014

9 FM Andersen Mads DEN 2336 1 – 0 Altini Nicola ITA 2078

10 Gutierrez Valero Mario ESP 2024 0 – 1 Pardo Simon David ESP 2321

11 Apresyan Zohrak ARM 2021 1 – 0 Sanchez Ibern Marc ESP 2289

12 Eltigani Omar HUN 2260 1 – 0 Ronka Erik FIN 2005

13 Tejedor Fuentes Enrique ESP 2004 1 – 0 Alcaraz Ortega Javier ESP 2243

14 Dragun Kamil POL 2232 1 – 0 Siclovan Cristian-Daniel ROU 1985

15 Ladron De Guevara Pinto Paolo ESP 2020 0 – 1 Doros Radu-Marian ROU 2192

16 Cruz Lledo Pablo ESP 2190 1 – 0 Buyukasik Diyap TUR 2003

17 Kazakos Emmanouil GRE 1981 0 – 1 Beradze Irakli GEO 2137

18 Tallo Dominguez Imar ESP 2124 1 – 0 Shabanov Nurlan AZE 1952

19 Monev Alexander BUL 2111 ½ – ½ Dalnodar Bernhard AUT 1978

20 Veinberg Nimrod ISR 1869 1 – 0 Spornberger Maximilian ITA 2111

21 CM Yuksel Atilla Koksal TUR 1961 0 – 1 Georgiadis Nico SUI 2085

22 Pirverdiyev Aqil AZE 1905 0 – 1 FM Bok Benjamin NED 2360

23 Yanchenko Roman RUS 2273 1 – 0 Manole Stefan ROU 1902

24 Mc Clement Andrew SCO 1893 0 – 1 De Filomeno Simone ITA 2221

25 Draskovic Luka MNE 2079 ½ – ½ Tirelli Mauro ITA 1878

26 Bujnosek Tomas CZE 1887 1 – 0 Djordjevic Danilo SRB 2056

27 Malec Sebastian POL 2041 1 – 0 Salvioli Alessandro ITA 1866

28 Reale Simone ITA 1879 0 – 1 Hampel Felix GER 2040

29 Malureanu Costin-George ROU 2021 ½ – ½ Vanagas Tadas LTU 1860

30 Hiti Domen SLO 1865 0 – 1 Popov Mikhail RUS 2017

31 Paltrinieri Nicholas ITA 1998 ½ – ½ Santeramo Domenico ITA 1852

32 Fagnani Alessandro ITA 1852 0 – 1 Lewicki Miroslaw POL 1992

33 Stella Luca ITA 1987 ½ – ½ Kralj Samo SLO 1810

34 Boscolo Federico ITA 1973 1 – 0 Abozenko Georg EST 1801

35 Garcia De Lomas Guerrero Carlo ESP 1793 ½ – ½ Suntharalingam Jathavan NOR 1962

36 Meng Roger NED 1945 1 – 0 Fridgeirsson Dagur Andri ISL 1775

37 Di Giacobbe Matteo ITA 0 1 – 0 Melnik Igor UKR 1931

38 Lapidus Mark EST 1921 0 – 1 Johansson Linus SWE 0

39 Gregori Giacomo ITA 0 0 – 1 Real Thibault BEL 1913

40 Sacco Eugenio ITA 0 0 – 1 Siagodnik Anton BLR 1906

41 Atnilov Michael ISR 1898 1 – 0 Zinnai Graziano Matteo ITA 0

42 Gattafoni Alessio ITA 0 1 – 0 Anton Guijarro David ESP 2265

43 Marsili Riccardo ITA 1873 ½ – ½ Mamaliga Laurentiu MDA 1690

44 Andias Joao Pedro POR 1711 1 – 0 Velioniskis Robertas LTU 1873

45 Kalmar Miksa HUN 1851 ½ – ½ Dazj Andrea ITA 0

46 Novotny Adam SVK 0 ½ – ½ Bogdan Horia-Daniel ROU 1842

47 Chiru Alexandru ROU 1808 1 – 0 Gjika Gent ALB 0

48 Petras Marian SVK 1797 0 – 1 Murdochy Shivan SCO 0

49 Bisi Samuele ITA 1777 ½ – ½ Teutsch Alexander ITA 0

50 Giovanzanti Francesco ITA 0 ½ – ½ Marconi Luca ITA 1767

51 Ozdover Mustafa Berkay TUR 1765 1 – 0 Vitale Romualdo ITA 0

52 Ubaldi Davide ITA 0 0 – 1 Uusitupa Antti FIN 1760

53 Zalitis Arturs-Aleksis LAT 0 0 – 1 Binder Moriz AUT 1832

54 Crincoli Leonardo ITA 0 0 – 1 Palazzotto Roberto ITA 1820

55 Delgado-Vlaic Adrian ROU 1818 1 – 0 Della Sala Bruno ITA 0

56 Giampieri Stefano ITA 1768 1 – 0 Di Paolantonio Leonardo ITA 0

57 Villa Giorgio ITA 1670 ½ – ½ Donati Marco ITA 0

58 Landi Filippo ITA 0 1 – 0 Torrent Casado Marc AND 1614

59 Scott Jonathan SCO 0 ½ – ½ Scappaticci Gabriele ITA 1496

60 Serdjuks Julians LAT 0 0 – 1 Altini Ruggiero ITA 0

61 Cavalieri Simone ITA 0 1 – 0 Giammaria Alessandro ITA 0

Boys U12

1 Kaczmarek Aleksander POL 1967 1 – 0 Antal Tibor Kende HUN 2155

2 Khamidov Komil POL 1962 0 – 1 Codenotti Marco ITA 2117

3 Zanan Evgeny RUS 2111 1 – 0 FM Ali Marandi Cemil Can TUR 1946

4 Boruchovsky Avital ISR 2084 1 – 0 Vereggen Lars NED 1936

5 Daskalov Dimitar BUL 1936 ½ – ½ Svane Rasmus GER 2080

6 Vorontsov Pavlo UKR 1935 ½ – ½ Harutyunian Tigran K ARM 2064

7 Csonka Balazs HUN 2062 1 – 0 Dastan Batuhan TUR 1905

8 Gheorghiu Calin ROU 1859 1 – 0 Vasiliev Vasiliy RUS 1988

9 Martins David Pires POR 1802 ½ – ½ CM Sanal Vahap TUR 1976

10 Kessler Luca AUT 2006 ½ – ½ Herrera Gonzalez Javier ESP 1787

11 Markoja Sebastijan SLO 1847 0 – 1 Lamard Guillaume FRA 2101

12 Yaran Siar TUR 0 ½ – ½ Tatekhin Vyacheslav RUS 2011

13 Bellahcene Bilel FRA 1973 0 – 1 Petrosyan Manuel ARM 1822

14 Bayramov Elkhan AZE 1964 1 – 0 Shoshin Valeriy RUS 1801

15 Mezhlumyan Marat ARM 0 0 – 1 Kumsiashvili Nikoloz GEO 1912

16 Ladva Ottomar EST 1870 1 – 0 Naoum Spyridon GRE 1792

17 Marczuk Dominik POL 1867 1 – 0 Stremavicius Titas LTU 1791

18 CM Yuffa Daniil RUS 2138 1 – 0 Lenaerts Lennert BEL 1736

19 Minko Vladimir RUS 2097 1 – 0 Markovic Aleksandar SRB 1730

20 Garrido Piriz Pablo ESP 1658 1 – 0 FM Duda Jan-Krzysztof POL 2086

21 Bluebaum Matthias GER 2075 ½ – ½ Sibashvili Giorgi GEO 1726

22 Vavulin Maksim RUS 1983 1 – 0 Aguiar Henrique POR 1710

23 Sadikhov Ulvi AZE 1954 1 – 0 Papadopoulos Georgios GRE 1705

24 Blahynka Martin CZE 1905 ½ – ½ Machan Jan CZE 1644

25 Viviani Alessio ITA 1893 0 – 1 Aghajanyan Arsen ARM 0

26 Andreev Petr RUS 0 0 – 1 Gorbanovsky Oleg MDA 1876

27 Beerdsen Thomas NED 0 0 – 1 Takacs Laszlo SVK 1876

28 Repka Christopher SVK 1860 1 – 0 Atayev Huseyn AZE 0

29 Huber Martin Christian AUT 1855 1 – 0 Bekkink Sereyo NED 0

30 Hadzialic Benjamin BIH 0 1 – 0 Pescatore Lorenzo ITA 1855

31 Eggink Ryszard POL 1819 1 – 0 Magee Ronan IRL 0

32 Formento Paolo ITA 1801 1 – 0 Spornberger Andre ITA 0

33 Markoja Boris SLO 1774 1 – 0 Serdjuks Makss LAT 0

34 Lekic Lazar MNE 1755 1 – 0 Vesce Emanuele ITA 0

35 Sanders Peter SCO 0 0 – 1 Shen Yue ESP 1752

36 Zhang Roy Yinian ENG 0 1 – 0 Ulanowski Karol POL 1777

37 Kazakov Maksym UKR 0 1 – 0 Vrankovic Ivan CRO 1772

38 Mazzeo Gabriele ITA 0 1 – 0 Zito Riccardo ITA 1735

39 Barnabei Stefano ITA 1714 0 – 1 Soroka Danilo UKR 0

40 Stamatopoulos Apostolos GRE 0 ½ – ½ Ferraguti Francesco ITA 1662

41 Venturelli Giuseppe ITA 0 1 – 0 Compagnucci Lorenzo ITA 0

42 Dobboletta Alex ITA 0 0 – 1 Messina Salvatore ITA 0

43 Holm Kristian Stuvik NOR 0 ½ – ½ Yezhel Valiantsin BLR 0

44 Martella Francesco ITA 0 0 – 1 Zamengo Fulvio ITA 1887

45 Bicer Sena Aksel FIN 0 1 – 0 Lopez Popov Ivan LUX 0

46 Obregon Pantebre Marc AND 0 1 – 0 Borioni Giulio ITA 0

47 Cibotaru Alexandr MDA 0 0 – 1 Miellier Yan UKR 0

48 Cucinotta Alessandro ITA 0 1 – 0 Roy Zak SCO 0

49 Palazzetti Mattia ITA 0 0 – 1 De Filomeno Claudio ITA 0

50 Roy Kiron SCO 0 0 – 1 Donati Michele ITA 0

51 Drago Paolo ITA 0 ½ – ½ Sagripanti Francesco ITA 0

52 Rydstrom Tom SWE 0 1 – 0 Iannello Antonio ITA 0

53 Kaforou Mirto-Iro GRE 1421 0 not paired

54 Suntharalingam Jarani NOR 0 0 not paired

Boys U10

1 Salagran Ferragut Guillem ESP 1725 0 – 1 Shtembuliak Evgeny UKR 2021

2 Gledura Benjamin HUN 2007 1 – 0 Chao Vale Fernando ESP 1563

3 Abbasov Zaur AZE 0 ½ – ½ Salim Riza ROU 1920

4 Capone Nicola BEL 1851 1 – 0 Ballas Athanasios-Panag. GRE 1542

5 Decrop Hendrik BEL 0 0 – 1 Pak Alexander RUS 1848

6 Sheremet Anton BLR 1830 0 – 1 Nayhebaver Martin SVK 0

7 Rambaldi Francesco FRA 0 1 – 0 Sevgi Volkan TUR 1828

8 Maltsev Leonid UKR 1936 ½ – ½ Bisi Riccardo ITA 0

9 Haring Viktor SVK 1914 1 – 0 Arcuti Davide SUI 0

10 Savenkov Konstantin RUS 1801 1 – 0 Tumanov Dmitri FIN 0

11 Adamczewski Maciej POL 1532 0 – 1 Trjapishko Alexandr UKR 1768

12 Tkachov Kostyantyn UKR 0 0 – 1 Marek Matyas CZE 1747

13 Mkrtchyan Mikayel ARM 0 1 – 0 Moroni Luca ITA 1576

14 Kudelya Igor RUS 1974 ½ – ½ Moss Guy ISR 0

15 Gungor Ali Guvenc TUR 0 0 – 1 Ovsepyan Arshak GER 1860

16 Carnicelli Valerio ITA 1747 1 – 0 Janiszewski Filip POL 0

17 Iannello Andrea ITA 0 0 – 1 Petrosyan Arman ARM 1680

18 Petrov Vladimir BUL 1677 1 – 0 Lukic Lazar MNE 0

19 Januszkiewicz Wojciech POL 0 1 – 0 Morozov Nichita MDA 1666

20 Lecomte Robin NED 0 1 – 0 Urdulashvili Alexandre GEO 1444

21 Pham Juliusz POL 0 0 – 1 Akhundov Shamshad AZE 0

22 Ayvazyan Nikita RUS 0 1 – 0 Schweighoffer Martin SUI 0

23 Bratkovic Jakob SLO 0 0 – 1 Szucs Matyas CZE 0

24 Thorgeirsson Jon Kristinn ISL 0 0 – 1 Brcar Matej SLO 0

25 Tokranovs Dmitrijs LAT 0 0 – 1 Carabello Daniele ITA 0

26 Cetojevic Radoslav BIH 0 1 – 0 Skillen Fergus SCO 0

27 Falasca Valerio ITA 0 ½ – ½ Tica Sven CRO 0

28 Tomme Lowie BEL 0 0 – 1 Gesyan Suren ARM 0

29 Golikov Nikolai RUS 0 0 – 1 Wadsworth Matthew J ENG 0

30 Rodriguez Mellado Antonio ESP 1643 1 – 0 Majhi Ankit NED 0

31 Cafaro Luca ITA 0 1 – 0 Kulesh Vladyslav UKR 0

32 Rey Gaetan FRA 0 1 – 0 Confalonieri Luca ITA 0

33 Pavlidis Pavlos GRE 0 1 – 0 Di Benedetto Edoardo ITA 0

34 Arbore Daniele ITA 0 0 – 1 Musiienko Danylo UKR 0

35 Fedotov Nikita RUS 0 1 – 0 Pannwitz Kai SCO 0

36 Nespeca Giacomo ITA 0 0 – 1 Kalinouski Siarhei BLR 0

37 Karacan Canberk TUR 0 1 – 0 Ramundi Lorenzo ITA 0

38 Sidorov Anton RUS 0 0 – 1 Karlinski Lukas LTU 0

39 Kolbasi Mert Kazim TUR 0 1 – 0 Silva Goncalo POR 0

40 Sinjari Dhimitri ALB 0 1 – 0 Maniglio Thomas ITA 0

41 Stamatopoulos Georgios GRE 0 1 bye